SATURDAY JUL. 4 at 6:15PM
RAPTORS
6
NORTH STARS
0
SUNDAY JUL. 5 at 5:45PM
BOMBERS
0
STING
3
SATURDAY JUL. 11 at 7:00PM
NORTH STARS
4
REBELS
8
SATURDAY JUL. 11 at 8:45PM
RAPTORS
1
BOMBERS
6
SATURDAY JUL. 18 at 6:15PM
STING
5
NORTH STARS
5
SATURDAY JUL. 18 at 7:00PM
REBELS
2
RAPTORS
6
SATURDAY JUL. 25 at 7:30PM
NORTH STARS
3
BOMBERS
10
SATURDAY JUL. 25 at 9:15PM
REBELS
0
STING
4
SATURDAY AUG. 1 at 7:30PM
BOMBERS
2
REBELS
5
SATURDAY AUG. 1 at 9:15PM
RAPTORS
7
STING
5
SATURDAY AUG. 8 at 6:45PM
STING
3
BOMBERS
6
SUNDAY AUG. 9 at 3:15PM
RAPTORS
7
NORTH STARS
4
SATURDAY AUG. 15 at 6:15PM
REBELS
8
NORTH STARS
9
SATURDAY AUG. 15 at 7:30PM
BOMBERS
3
RAPTORS
3
SATURDAY AUG. 22 at 7:30PM
RAPTORS
4
REBELS
1
SATURDAY AUG. 29 at 5:15PM
BOMBERS
4
NORTH STARS
4
SATURDAY AUG. 29 at 7:30PM
STING
4
REBELS
4
SATURDAY SEP. 5 at 7:30PM
STING
1
RAPTORS
4
SATURDAY SEP. 5 at 9:15PM
REBELS
2
BOMBERS
4
SATURDAY SEP. 12 at 7:30PM
NORTH STARS
6
RAPTORS
5
SATURDAY SEP. 12 at 9:15PM
BOMBERS
4
STING
0
SATURDAY SEP. 19 at 7:30PM
NORTH STARS
5
STING
1
SATURDAY SEP. 19 at 9:15PM
RAPTORS
0
BOMBERS
0
SUNDAY SEP. 20 at 5:00PM
REBELS
1
NORTH STARS
3
SATURDAY SEP. 26 at 2:30PM
NORTH STARS
2
BOMBERS
7
SATURDAY SEP. 26 at 4:15PM
STING
4
REBELS
8
SATURDAY OCT. 3 at 7:30PM
NORTH STARS
STING
Canterbury Ice Arena (Canterbury Ice Arena)
SATURDAY OCT. 3 at 9:15PM
REBELS
RAPTORS
Canterbury Ice Arena (Canterbury Ice Arena)
SATURDAY OCT. 10 at 6:00PM
BOMBERS
NORTH STARS
Hunter Ice Skating S (Newcastle Ice Rink)
SATURDAY OCT. 10 at 7:30PM
REBELS
STING
Canterbury Ice Arena (Canterbury Ice Arena)
SATURDAY OCT. 17 at 7:30PM
NORTH STARS
RAPTORS
Canterbury Ice Arena (Canterbury Ice Arena)
SATURDAY OCT. 17 at 9:15PM
BOMBERS
REBELS
Canterbury Ice Arena (Canterbury Ice Arena)
SATURDAY OCT. 24 at 6:00PM
STING
NORTH STARS
Hunter Ice Skating S (Newcastle Ice Rink)
SUNDAY OCT. 25 at 7:15PM
STING
BOMBERS
Penrith Ice Palace (Penrith Ice Palace)
SUNDAY OCT. 25 at 9:00PM
RAPTORS
REBELS
Penrith Ice Palace (Penrith Ice Palace)
STANDINGS
Team GP W L T TP
Raptors 11 7 2 2 16
Bombers 12 6 3 3 15
North Star.. 11 4 5 2 10
Rebels 11 4 6 1 9
Sting 11 2 7 2 6
SCORING LEADERS
SPONSORS
FACEBOOK
21 FEBRUARY, 2018

2018 ECSL Draft

2018 ECSL Draft

East Coast Super League

Congratulations to the following players selected in the 2018 East Coast Super League draft.  Whilst we are saddened to see some players leave the ECSL, we are excited about the opportunity that this presents for new players.

If your name appears below, then a team representative should have been in touch with you by now: (in no particular order)
 
RAPTORS

  • Jim Zvonicek
  • Luke Zvonicek
  • Thomas Moncrieff
  • Branson Moore

BOMBERS 

  • Frankie Vlasek
  • Jesse Garcia
  • Thomas Roberts
  • Danny Blazevic
  • James Douchkov
  • Jeff Gibb
  • Phil Carson

STING

  • Dylan Sables
  • Ilman Lee
  • Calvin Kwan
  • Matthew Kopp
  • Cisco Sevilla

REBELS

  • David Harmati
  • Tom Mistrik
  • Jarrod Smith
  • Hayden Savage
  • Matthew Lambropoulos
It is unfortunate that we could not fill a spot for everyone who tried out, we thank you for coming an expressing interest in our league and we hope to see you again in 2019.

Any players who reside in Canberra should contact IHACT and request interest, we are pushing to expand the ECSL with our friends down south and any players who were not selected should contact their local club and find out when SNR 1 tryouts are.

If you are a midget please start the process rolling on getting a play up form signed and submitted.
Any seniors joining the ECSL need to obtain a clearance from their previous club before the season starts.

RECENT HEADLINES
© 2020, EAST COAST SUPER LEAGUE. ALL RIGHTS RESERVED.

Design, Hosting, Online Registration & Administration Tools By:Powered By:
Sports Administration & Management, Online Registration, Stores, Professional Websites for Amateur Sports Teams, Leagues, Tournaments & Associations

ADMIN LOGIN